Lauko durys. Kaip išsirinkti
Naujienos

Lauko durys. Kaip išsirinkti?

Lauko durys Kaip išsirinkti

Lauko durys. Kaip išsirinkti? Jeigu statotės sau namą, apie lauko duris reikėtų galvoti kiek įmanoma anksčiau, geriausiu atveju – dar sudarant namo projektą. Pagalvokite, kokių matmenų durų angos norite, ir ar rasite duris, kurios atitiktų šiuos matmenis. Atsižvelgdami į šią detalę, išgelbėsite save nuo nereikalingo streso ir papildomų išlaidų platinant durų angą ar ieškant nestandartinių matmenų lauko durų. Net jeigu ir keičiate nusistovėjusias duris, kaip ir patys suprantate, būtina išmatuoti durų angą ir turėti viziją, pagal kurią rinksitės naujas duris.

Lauko durys ir jų klasifikacija

Aliumininės lauko durys – dažniausiai sutinkamos komerciniuose ir visuomeniniuose pastatuose. Patvarios ir nereikalauja ypatingos priežiūros, deja, blogai sulaiko šilumą.

Plastikinės lauko durys – kadaise Lietuvoje buvo labai populiarios ir dažnai sutinkamos. Jų kaina, lyginant su kitomis durimis, yra gan maža, taip pat jos neblogai sulaiko šilumą, bet būtent dėl šilumos pokyčių deformuojasi ir tampa sunkiai uždaromos.

Lauko durys. Kaip išsirinkti? Plieninės (šarvuotos) lauko durys – labiausiai paplitusios daugiabučiuose ir nuosavuose namuose, kasdienės jūsų matomos durys. Pasižymi saugumu, atsparumu drėgmei, mechaniniam poveikiui, šilumos kaitai. Šių durų minusas – šilumos laidumas, jos nepasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis, todėl kai kurie pirkėjai žiūri į jas neigiamai, nepaisant visų privalumu.  Šarvuotoms durims labai lengva pritaikyti beveik visų rūšių spynas. Tai yra labai patogi savybė, ypač jeigu jums nepatiks standartinės spynos, komplektuojamos su durimis. Kalbant apie spynas, pasirinkimas milžiniškas, tereikia paklausti pardavėjo ir šis jums duos katalogą, kuriame galėsite išsirinkti spyną pagal savo pageidavimus.

Dviverės lauko durys S-line Exterior VMT_10 21x17

Medienos lauko durys – dar vadinamos klijuotos medienos, šį pavadinimą įgavo dėl savo ypatingo gamybos būdo. Vietoj vieno storo medienos sluoksnio, šios durys yra „suklijuotos“ iš kelių plonesnių sluoksnių, siekiant sumažinti šilumos kaitos poveikį. Medines lauko duris renkasi žmonės, turintys išskirtinį stilių, vertinantys natūralumą, siekiantys sukurti jaukią aplinką. Medžio šiluminio plėtimosi koeficientas pats mažiausias palyginu su kitomis medžiagomis, naudojamomis durų gamybai, o tai suteikia neribotas dizaino galimybes, durys išlieka statiškos ir stabilios. Taip pat medis nekaupia elektrostatinio krūvio, todėl netraukia dulkių ir jo nereikia valyti antistatinėmis priemonėmis. Jos pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis ir unikaliu stiliumi, tačiau reikalauja daugiau priežiūros negu kitų tipų durys.  Kas penkerius metus patartina iš naujo impregnuoti.

Stiklo pluošto (kompozicinės) lauko durys –  Šių durų gamybai naudojamos įvairių savybių medžiagos, todėl šis tipas turi  atsparumą mechaniniam, temperatūros poveikiui bei puikią termoizoliaciją. Kasdieniam vartotojui galbūt gali būti brangokos.

Viską apibendrinant, yra penkių tipų lauko durys, kiekvienas tipas turi privalumų ir trūkumų, todėl turite išsirinkti tą tipą, kuris patenkins Jūsų lūkesčius bei derės prie namo dizaino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *