Medinės durys ir kaip jas tinkamai prižiūrėti
Naujienos

Medinės durys ir kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Medinių durų priežiūra

Medinių durų priežiūra

Medinės durys ir kaip jas tinkamai prižiūrėti? Šito klausia ne vienas klientas. Durys, kaip ir baldai, reikalauja tinkamos priežiūros. Norintiems išsaugoti išorinį durų vaizdą, rekomenduojama nuolatos periodiškai naudoti priemones, skirtas natūralaus medžio baldų priežiūrai. Durų išorę galima valyti drėgna servetėle, atsisakyti grubaus mechaninio durų paviršiaus poveikio, taip pat ir kontakto su preparatais, kurių sudėtyje yra rūgščių, šarmų, tirpiklių, nes paviršiuje gali atsirasti pažeidimų ir defektų , taip pat pablogėti durų išorinis vaizdas.

Medinių lakuotų durų paviršių priežiūra

Nedidelius paviršinius nešvarumus  galima pašalinti valant dažytos medienos paviršių su drėgna šluoste. Kaip ir valant bet kurį vertikalų dažytą paviršių dryžių susidarymas sumažinamas, jei paviršius yra valomas nuo viršaus link apačios. Taip pat valyti reikėtų medienos tekstūros kryptimi. Atkreipkite dėmesį, kad šluostė jokiu būdų negali būti šlapia, o tik lengvai drėgna. Didesnes sankaupas galima pašalinti švelniu buitiniu plovikliu. Visada gerai nuvalykite paviršius, kad pašalinti valymo tirpalų ar ploviklių perteklių. Ilga ploviklio sąveika su dažais gali pakenkti apdailai.

Siekiant pašalinti pirštų antspaudus, riebalus ar aliejingas medžiagas  rekomenduojame naudoti baldų valymo priemones skirtas lakuotų medinių paviršių priežiūrai. Valiklį ant durų paviršiaus medžiagine ar popierine servetėle tolygiai paskirstykite plonu sluoksniu ir sukamaisiais judesiais nuvalykite paviršių, kad neliktų valiklio pertekliaus. Dėl galimo valiklio kvapo rekomenduojama po naudojimo išvėdinti patalpas.Tirpiklių ar abrazyvinio tipo valiklių reikėtų vengti. Nenaudoti stiprių valiklių, amoniako, cheminių medžiagų ar kitų stiprių valymo medžiagų, nes liesdamiesi su paviršiumi jie gali pridaryti žalos.

Valant duris rekomenduojama:

Mikropluošto šluostės medinių durų valymui

Mikropluošto šluostės medinių durų valymui

Valydami duris ar dažytas jų dalis (įsprūdas) naudokite šiltą vandenį, švelnų muilą arba valiklį, taip pat švelnią kempinėlę, šluostę ar zomšos skiautę. Taip pat galima naudoti valiklius, kurie tinka dažytų medinių paviršių valymui.

Antistatinė priemonė taip pat gali būti naudojama siekiant, kad ant paviršiaus mažiau kauptųsi dulkės.

Mediniams, dažytiems ar lakuotiems paviršiams nenaudokite valymo priemonių turinčių acetono, benzino, benzeno, lako skiediklio, chloro turinčių tirpiklių, abrazyvinių granulių turinčių šveitimo priemonių, arba šarminių valiklių, nes šie gali pažeisti valomus paviršius.

Nenaudokite stiklo valytuvų, grandiklių ar sintetinių skudurų kurie gali subraižyti durų paviršių.

Niekada negramdykite dažyto ar lakuoto paviršiaus. Švelniai nuvalykite paviršių  nebraižančia šluoste.

Stiklų priežiūra

Stiklams valyti naudokite stiklui skirtas valymo priemones arba vandens ir muilo (švelnaus ploviklio) tirpalą. Prieš valant padenkite stiklo paviršių valikliu ar vandens ir muilo tirpalu, kad atmirktų įsigėrę nešvarumai ir dulkės. Stiklą pradėkite valyti nuo viršaus ir eikite žemyn, taip pat norint kuo geresnio rezultato nevalykite stiklo tiesioginėje saulės šviesoje. Naudokite tik švelnią, nebraižančią langų plovimo priemonę ir įrankius.

Iškart po plovimo sausai ir gerai nuvalykite visus valymo priemonių likučius nuo stiklo ir kitų dalių (rėmelio ir pan.). Taip pat įsitikinkite, kad tarp stiklo paviršiaus ir valymo priemonės  (šluostės, kempinėlės) nėra įstrigę abrazyvinių dalelių. Stiklas bei kitos dalys gali būti pažeistos jei po valymo gerai nenuvalomi valiklio likučiai.

Ant bet kokio padengto stiklo nerekomenduojama naudoti skustuvo peiliukų ar peilio. Tačiau, jei kokių nors likučių nuo nepadengto stiklo neįmanoma pašalinti įprasto valymo metu, gali prireikti panaudoti naują skustuvo peiliuką, bet tik mažame plote. Gramdyti reikėtų tik viena kryptimi. Niekada negramdykite pirmyn atgal, taip po peiliuku tik susirenka purvas ir visam laikui subraižomas stiklo paviršius.

DĖMESIO: Nenaudokite gremžtukų stiklui valyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *